کتاب از قصر تا قصر

اثر نجیب محفوظ از انتشارات جامی - مترجم: ناصر طباطبایی-معروف ترین رمان ها

رمان های سه گانه قاهره سه نسل از خانواده پدرسالار طلبی السید احمد عبد الجواد را کشف می کند که خانواده خود را با دست سخت و قاطعانه زندگی می کند در حالی که یک زندگی مخفی از خودکفایی دارد. کاخ پیج ما را به همسر مهربان و مظلومش، آمینا، دختران محترم خود، آیشا و خدیجه و سه فرزندش - فهمی، غم انگیز و آرمانگرا، یاسین هادونیست متکبر و کمال فکری روح، می دهد. محاکمه های خانوادگی در طول سال های متمادی از دو جنگ جهانی، به عنوان یک تغییر در جامعه ای است که برای قرن ها مقاومت کرده است.


خرید کتاب از قصر تا قصر
جستجوی کتاب از قصر تا قصر در گودریدز

معرفی کتاب از قصر تا قصر از نگاه کاربران
این بیشترین خواندن کار برای من است. من هیچوقت احساس خسته نباشم و اینطور نیست؟ عزیزم من عالی است: نقیب ماهفوز. در سکوت شب بسیار آرام، زن مصری برخاست و منتظر شوهرانش در گوشه بالا خیابان ها ایستاده بود، مشتاقانه در مشربی ایستاده بود و شنونده از دید خیابان لذت می برد بهشت همسایه، و بین آنها و او را به دلایل بسیاری می اندازد، دیگر تنها از بین نمی رود و از آن زمان تا کنون وجود ندارد. مقدمه شبیه به آن خط نبیب مهفوش بزرگترین نوشتار کتاب های عربی عربی در تاریخ است که درب را به عظمت بی حد و حصر دراماتیک بشردوستانه باز می کند. آیا می دانید هنگامی که بخشی از رمان نویس سهگانه را می خوانید این است که: شما در مقابل (آمینا) ایستاده اید، که احساسات را دستکاری می کند و شما را در قلب دنیای تان قرار می دهد و حرکات را احساس می کنید بدون هیچ کمبودی آیا می دانید که آقای احمد جاواد) شما را به نمایندگی از شما می گوید که شما می توانید از نظر ظاهری و تمایلات متضاد قوی تردید کنید. شما می دانید که خانواده مصری ها از یک درهای گسترده تر باز می کنند و دوره باروری سلام مصر زمان باروری باروری. کنترل و قدرت در سرنوشت خانواده و کنترل امور آن، حوادث طبيعی و خودبخودي با تمام گروه ها و طبقات مختلف و جزئیات مشخصه های زیبا، تمام این مخلوقات در یک انسان دوستانه زندگی می کنند. حماسی از سبک بالا. مطمئن باشید، شما زیباترین لحظات خواندن در همه زندگی می کنند و همانطور که شما این کار را بخوانید، لحظات Stgbarak به ادغام با شخصیت های رمان و آسیب پذیری. Stdg سبک در زیر مردان خانواده و Sidadtha ظلم و ستم شورش در هر لحظه. شما یاد می گیرید دستور العمل های جامعه و چگونه زندگی خانواده اش، احساس احساس خود را از منافع ملی و ایمان عمیق. زندگی می کنند با وقایع انقلاب بزرگ 1919 و به شما کلمات و حروف با تمام تنوع ارسال خواهد شد که وطن پرستی انقلابی بزرگ که مانند آتش سوزی گسترش یافته است، به خوبی ببینید که چگونه مردم با تمام دسته ها و جوامع خود مقابله با انقلاب است که تقریبا به کمال رسید. هر چه درجه خواندن و دیدن لذت و Tmaskk به اشک شما نه تنها باید گریه در پایان این بخش نه تنها احساس غم و اندوه نسبت به (وزیر) و اشعار (احمد) قادر به تاثیر بر سنگ: (آیا این واقعا پایان شما، پسر من .. .. عزیزم ناراحتم .. .. AMINA .. پسر ما کشته شد، فهمی کشته شد .. اوه .. آیا او را به فرمان جلوگیری از فریاد دستور داد جلوگیری از شادی قبل از؟ .. یا فریاد زدن برای شما نه؟ یا مادر فریاد می زند ؟! .... هرگز به او نشان نمی دهد .. نه بدن او و تابوت او، چه خشونت ؟، من او را در کاخ می بینم اما نمی بینم)

مشاهده لینک اصلی
یک هفته و نیم این رمان را تا حدی همراهی کرده است. گاهی اوقات طولانی شده است، گرچه اکنون تصورات من تحت احساس پایان است. A قرار دارد غم، در رگ های کلاسیک .¿Quà © احساس من داستان چپ (امروزه پایان estilan یا شاد تر و یا حداقل تلخ و شیرین است)؟ آنهایی که من هم اکنون احساس می کنم، غم و اندوه و علاقه به قهرمانان. و در طول وقوع حوادث، خشم فراواني از سوي ماجرا به تصوير كشيده شده است. آیا این به این معنی است که ماهوف به من چسبیده است؟ به هیچ وجه! نویسنده به من بی اعتنا به نظر می رسد؛ به سادگی، یک عکس از جامعه اش، همانطور که چند دهه قبل از آن که او نوشت، آن را تصور کرد. از آنجا محفوظ این رمان در اواسط دهه پنجاه ± سال، و sitúa بین سال های 1917 و 1919 نوشت: (به عنوان مثال، که او نیز © N histórica رمان است) .این کتاب دوم من با این نویسنده به عنوان خوانده شده است. و زمان آن بود: سالها پیش از \"کوچه معجزات\" خواندم که شمارم را از دست دادم. این رمان دیگر به نظر من مثل یک کندو بود که زندگی چندگانه یک کوچه را نشان داد. این یکی در فراز و نشیب های یک داستان familia.La متمرکز بود با به تصویر کشیدن آمنه، مادر قبیله خانواده آغاز می شود. بلافاصله او از سادگی و اعتقاد عمیقش برخوردار است. سپس احمد عبد القولاد، فرمانروای اهل تسنن، تصویر می شود. مردی با دو چهره: شخصیت خوش برخورد و آشتی جویانه خود را با دوستان، و سر کینه توز از خانواده، که با استبداد و دست حاکم hierro.Y پس © پنج کودکان آمده (سه مرد و دو زن) و محله که در آن کسانی که زندگی توسعه (به جز مادر، آمنه، که تنها یک زندگی است: دیوار از خانه) .این حرف دارم گرفتاری بیشتر ± روده مفید است، به غیر از پدر و مادر، یاسین، پسر بزرگتر ازدواج اول؛ Jadiga، اولین متولد © نیتا آمنه، طولانی بینی و بدزبان و کمال، خانواده chiquitÃn، راه رفتن در اطراف ده سال سیستم عامل ± قدیمی. دیگر شخصیت های اصلی هستند دختر زیبا (عایشه) و آرمانگرا جوان (فهمی). علاوه بر این، شخصیت های مختلف در محافل ایلخانی، محله و familia.YasÃn، پسر ازدواج قبلی، ناراحتی معده من شر ادعا نمی به نظر می رسد، اما با خودخواهی خود و نشان دهنده بدترین کلیشه که ما به جهان عرب تعلق داریم در واقع، این مرد بد نیست. است که به سادگی خودخواه و قربانی (و جلاد) در راه محافظه کار درک است.و شاید، یک یا چند شهر کاریا ± بیدار کرده است من کمال، ± کوچک و یا خانواده است: سرزنده و کودک ± و یا قبل از آن، با تمام ساده لوحی آن (افراد از امروزه دنیا می آیند دانستن LATAN و یونانی) .¿RecomendarÃa این کتاب؟ قطعا! و سپس، آیا من با سهگانه قاهره حرکت خواهم کرد؟ بله، من ادامه خواهم داد. اما در حال حاضر، احتیاط من را میگیرد وقت آن رسیده تا به محفوظ بازگردیم در حال حاضر، من نمی دانم که چه کتاب دیگری می خواهم. اما من همچنین می دانم که من نمی خواهم بیشتر از آن استفاده کنم.

مشاهده لینک اصلی
نشستن در باغ دوست من جیم دیروز با چند خواننده دیگر ما درباره این رمان توسط نقیب ماهفوز برنده جایزه نوبل صحبت کردیم. هر کس توافق کرد که یک خواندن خوب و شاید حتی یک کتاب عالی باشد. دلایل مرکز شخصیت های ماهوف ایجاد شده و روابط آنها - داستان آنهاست. او داستان است که شما را در قاهره، مصر در طول جنگ بزرگ به شما می دهد. قصر قله در قاهره قرار دارد و زمان بین سال 1917 و انقلاب مصر 1919 را پوشش می دهد. اما بیشتر این کتاب در داخل یک خانه واحد، هر دو یک پناهگاه و یک جزیره جدا شده است. خانواده مسلمان مسلمان است و هر یک از اعضای خانواده، مادر، پدر، سه پسر و دو دختر، شخصیت های متمایز با داستان و زندگی زندگی می کنند. در حالی که رمان به آرامی آغاز می شود، محفوظ کنترل کامل دارد و از این کنترل استفاده می کند تا به سرعت سرعت آن را افزایش دهد که در آن رخدادها به هم می پیوندند. معنای زمان و تأثیر آن در جهان یکی از موضوعات اصلی رمان است. در حالی که این یک جامعه پدرسالارانه با یک بیطرفی السیده احمد ابد الجواد است، پدر، در ریاست خانواده، کنترل خود را کاهش می دهد، زیرا حوادث او را در داخل و خارج از خانواده می بینند. جوان ترین فرزندش، پسرش کمال، به راحتی ترین عضو خانواده و فعالیت هایش است، به عنوان مثال، به عنوان یک بین رفتن از میان اعضای خانواده های مرد و زن، زیرا او در سن ده سالگی به اندازه کافی جوان است تا در هر دو حوزه پذیرفته شود. با این حال، در این خانواده مسلم مسلمان، زنان به طور جداگانه از مردان و مادر نگهداری می شوند، امینا به ویژه نقش شایسته ای را برای شوهرش حفظ می کند، اما بیشتر از آن، تا زمانی که اشتباه او را تحریک کند خانواده و روابط او. اما، به جای بحث در مورد رویدادهای خاص، من پیشنهاد می کنم که موفقیت کتاب بستگی به توانایی نویسنده برای حفظ کنترل و توازن روایت است که در ادبیات استثنایی است. این کتاب یکی از الیوت Middlemarch را به این مفهوم و به تصویر کشیدن وسعت جامعه با بسیاری از شخصیت های متنوع تعامل می کند تا جهان کامل را برای خواننده به ارمغان بیاورد. نویسنده این کار را با ظرافت و سهولت انجام می دهد که این یک رمان جذاب است. نتیجه خوانندگان تمایل به ادامه خواندن دو رمان بعدی است که این داستان را ادامه می دهند و کامل @ Trilogy @ قاره اروپا را تشکیل می دهند.

مشاهده لینک اصلی
من این کتاب را در ماه نوامبر آغاز کردم و سپس در ماه دسامبر کمی بخوانم و در ماه ژانویه آن را تکمیل کردم. این رمان به عنوان یک حماسه جذاب از یک خانواده مسلمان در اوایل دهه 1900 توصیف شده است. موقعیت های شخصیت ها و مکان ها در جزئیات سنگین شرح داده شده است، که داستان را بسیار واقع گرایانه می سازد، گرچه این داستان است. خواننده می تواند اثرات کامل زندگی در مصر را در این زمان و زندگی سرکشانه زنان و مردم مصر به دست آورد. کاخ پیاده روی رمان سه گانه است و من مشتاقانه منتظر دیدن مکان جایی که محفوظ ما را در کاخ هوس می برد. کلام هشدار دادن به پدر احمد غیر قابل تحمل است و حتی بیشتر زمانی که او با همسر سعادتمند خود Amina آمینا در کنار هم قرار گرفته است. نگاه جالب به دینامیک خانواده، فرهنگ مصر، ازدواج، نقش زنان / مردانه و غیره

مشاهده لینک اصلی
\"مردان حق دارند به هر چیزی که می خواهند و زن وظیفه ای برای اطاعت داشته باشند، فلسفه ای است که این شخصیت کاراکترها را انجام می دهد و مرحله خشونت اخلاقی را از سوی خوانندگان غربی تعیین می کند و تخریب خود را در این بخش از بعضی از شخصیت ها به عنوان دنیای خود را با تغییر پاره شده است. احمد عبد الجواد، مغازه دار موفق که در محله کاخ قصر کاخ زندگی می کند، به معنای واقعی کلمه پادشاه قلمرو خود است، در حالی که خانواده اش را با یک مشت بنیادگرایان اداره می کند، زندگی در خارج از آن با مشارکت در شراب، زنان و آهنگ. او هر روز غمگین، مهمانی و زنانه است. با این حال، همسرش، آمینا، مجاز است که خانه را ترک کند تا ملاقات مادرش را ببیند. دو دختر بالغ او به مدرسه نمی روند و باید با مادرشان در همان محله های محدود زندگی کنند. سه پسر او دارای آزادی بیشتری از جنبش هستند (آنها می توانند به مدرسه بروند و یا کار کنند) اما جرات نمی کنند که پدرشان را در هر مورد، حداقل در مورد انتخاب همسر آینده اش، چالش کنند. باور پذیر است که این سرکوب به احیای منجر می شود. یاسین پسر ارشد، طعم پدر خود را برای فتنه های جنسی می گیرد، اما می تواند تنها با زنان کلاس های پایین تر برسد؛ پسر فهمی وسطی متحد به جنبش انقلابی که مصر را در اوج جنگ جهانی قرار می دهد، زمانی که این کشور می خواهد از یک محافل انگلیس آزاد باشد، و کمال، جوان ترین، که من فکر می کردم می توانست کلون نویسندگی نیمی از زندگینامه باشد، روح آزاد است که در مورد اظهارات بی شرمانه و نابهنگام است که خواهر و برادر بزرگترش را با پدر خود مشکل ساز می کند. دختران، خدیجه نجس و نجیب زاده و زیبای اما آهسته ای بیهوده تنها با ازدواج با کسی از طبقه اجتماعی خود که می توانند آنها را از چنگال پدرشان آزاد کنند، حتی اگر مجبور شوند آنها را مجازات کنند خانواده آینده شان. واقعیت جالب این است که هم مردان و هم خانم های خانواده الجواد در این زندگی مبتنی بر نقش پایدار پایدار هستند و هیچکس نمی تواند کاری انجام دهد که اشتباه باشد، حداقل از همه احمد در چشم های زن و شوهرش. این خانه عایق بندی شده، چگونه آمینا مخفی می کند که در هنگام بازدید از یک مسجد که وی مجاز به بازدید از آن است، حادثه ای را که باعث آسیب او می شود، پنهان می کند، چگونه یاسین با همسرش همسرش را در آغوش می گیرد، چگونه فهمی را پنهان می کند؟ € ™ از پدرش، و چگونه خود احمد خود را به ارتش بریتانیا توضیح می دهد چرا او در اواخر شب در دوران منع رفت و آمده است؟ پاسخ دروغ است پنهان شدن طبیعت دوم در این خانواده است و پس از آن زندگی به دنیای کامل احمد وارد می شود. احمد مایل به حمایت از ناسیونالیسم از راه دور تا زمانی که شیوه زندگی و خانواده اش را تحت تاثیر قرار نمی دهد، به تدریج به تغییراتی که در سرتاسر کشور فرا می گیرد و به قیمت عظیمی می پردازد؛ و خانواده اش هم همینطور. این کتاب او را رنج می دهد، اما روشن است و هنوز برای شمارش نیست (دو کتاب دیگر در این سه گانه وجود دارد) و یکی از کنجکاو است که ببینید که جایی که احمد و شیوه زندگی او به پایان می رسد به عنوان بالغ کشور و عبور از یک جهان دیگر جنگ و تحولات بیشتر در خاورمیانه. من خیلی نزدیک نمی توانم نتیجه بگیرم، حتی پس از تقریبا صد سال، با توجه به این که مصر در سال جاری برای رها کردن رژیم دیکتاتوری، یک وبسایت به نام Harass Net را برای مبارزه با آزار و اذیت جنسی زنان راه اندازی کرد. ارائه شده اما کار می کند. راوی همه جانبه عمیق به ذهن، قلب و انگیزه هر یک از شخصیت های اصلی، عمیق به تخیل خواننده است. گفتوگو با توضیح گفتگو، گفتگو بیشتر و توضیح بیشتری وجود دارد و من تعجب می کنم که آیا ترجمه انگلیسی به دلیل متن اصلی در عربی کلاسیک رنج می برد. و در عین حال، برخی صحنه ها شیطانی هستند (احمد اخراج همسر زخمی خود را از خانه اش) و دیگران خنده دار (احمد، بازیگر زنبایدا را با مخلوط ظریف از شعر، خجالت زده و خجالت زده مخلوط می کند). با این حال، من از طریق این کتاب بسیار طولانی ادامه دادم خانواده، ناکارآمد است، هرچند ممکن است با استانداردهای غربی ظاهر شود، اعضای آن، از جمله ضد قهرمان احمد، طرفداران آنها هستند. احمد از صفحات به عنوان یک شخصیت ادبی واقعا فراموش نشدنی، زگیل و همه چیز ظاهر می شود. پس از همه، چگونه می توانید از یک جامعه ی خوش خیم که به این باور برسد که او کار درست را انجام می دهد، چطور می تواند متقاعد شود؟ شاید نجیب محفوظ در رضایت از این ترجمه انگلیسی، تلاش کرد تا غرب را به هشدار دادن به تلاش برای پر کردن فرهنگ با دخالت سیاسی، جنگ، آموزش و پرورش یا تجارت. شاید هر فرهنگی مسیر خود را برای تکامل نیاز دارد و باید بر اساس شایستگی آن قضاوت شود.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب از قصر تا قصر


 کتاب رزا
 کتاب منهای عشق
 کتاب مومی ترول ها 2
 کتاب نفس بریده
 کتاب رام کردن زن سرکش
 کتاب گردهمایی