کتاب بخشنده

اثر لوییس لوری از انتشارات نشر چشمه - مترجم: کیوان عبیدی آشتیانی-معروف ترین رمان ها

The giver, 2002, Lois Lowry (1937)
عنوان: بخشنده؛ نویسنده: لوئیس لوری؛ مترجم: کیوان عبیدی‌آشتیانی؛ مشخصات نشر: تهران، نشر چشمه، 1388، در 213 ص، شابک: 9789643626921؛ کتاب در سال 1385 با عنوان «مامور خاطرات» با ترجمه بانو «لیلا نائینی» در انتشارات بازتاب نگار نشر شده است


خرید کتاب بخشنده
جستجوی کتاب بخشنده در گودریدز

معرفی کتاب بخشنده از نگاه کاربران
اصلی پست: ارائه دهنده در FLYLeF (www.flylef.com) GIVER آغاز سری چهارم محبوب لوئیس Lowry با داستان غم انگیز است که در اطراف یک پسر به نام جوناس متولد می شود که متأسفانه در مورد تبدیل دوازده. مراسم از دوازدهمین آخرین مراسم است - مهمترین نکته - زمانی که هر دوازده حیضیت حیاتی خود را در جامعه اختصاص داده و سن آنها دیگر ثبت نشده است. در مراسم، جوناس به عنوان همسالانش مجاز نبود، بلکه انتخاب شد تا به عنوان گیرنده حافظه باشد. این مقام معتبر و محترمی است که توسط یک جامعه آماتور برگزار می شود که هدف آن تنها نگهداری خاطرات است؛ و با ظرفیت او برای دیدن فراتر از آن، برای انتقال دانش و راهنمایی در جامعه. لوری ساختن به ظاهر ایده آل، اگر بدون رنگ، جامعه انطباق و رضایت، و یا Sameness ایجاد می کند. اما همانطور که داستان در حال گسترش است، بسیار غریب و بی رحمانه بی نظیر این اتوپیایی را نشان می دهد. همانطور که خواننده (Receiver of Memory) خاطرات خود را به جوناس منتقل می کند، جوناس به آرامی توانایی «دیدن فراتر از حد» و درک اسرار تاریک و کشنده در پشت جامعه شکننده اش را به دست می آورد. به منظور نجات خود و کسانی که او را دوست دارد عزیزان، او طرح هایی برای فرار از جامعه - یک چالش است که داستان را به زمین تب می گذارد. این یک کتاب عمیقا فکر تحریک کننده است؛ هم در دودوسی عاطفی ظالمانه و هم در شخصیت های غنی آن. من نمی توانستم کمک کنم ولی دوست دارم با گابریل 2 ساله شیرین و مودب، که ناتوانی از خواب در شب او را در معرض خطر قرار داده بود، از آن خبر داد که از هر گونه آسیبی که ممکن است به او برسد، چند فصل آخر کتاب را نوشیدم، تا به انتها نفوذ کند. شاید این به این دلیل است که من خودم پسرهای جوان هستم. داستان به من احساس بسیار رضایت کرد و من منتظر خواندن Gathering Blue هستم.

مشاهده لینک اصلی
در حال رشد، من خواندن کتاب های زیادی برای کلاس های مختلف انگلیسی، برخی از من لذت می برد، برخی از من برای آن بسیار مراقبت نیست. متاسفانه پس از فارغ التحصیلی، پس از فارغ التحصیلی، چند سال پس از فارغ التحصیلی،The Giver @ آمد. من فکر می کنم از آن لذت بردم که خیلی بیشتر از یک رمان خوب که من در مدرسه راهنمایی خواندم. در آینده ای نزدیک، جوناس یک پسر 12 ساله که عضو جامعه ای است که به نظر می رسد یک اتوپیایی مجازی است. مردم خوب هستند، هر کس می آید، رنج و یا اختلافات کمی وجود دارد یا نه. تعدادی از قوانین سختگیرانه وجود دارد که باید برای اعضای جامعه پیگیری و مشاهده شوند. اگر این قوانین نقض شود، فرد عذرخواهی می کند. اگر نقض مستمر قوانین وجود داشته باشد، فرد @ از جامعه حذف شده است. اما چطور این همه امکان پذیر است؟ در حالی که ما برخی از نکات را در قیمت این جامعه به ظاهر مطلوب در اوایل داستان می گوییم (هیچ کدام رنگ ها را نمی شناسد، بچه ها تنها پس از هشتمین سالگرد تولد دوچرخه سواری می کنند، میل جنسی به وسیله دارو کنترل می شود) از حرفه آینده خود را که ما پیدا کردن قیمت دقیق پرداخت می شود برای کمال. جوناس انتخاب می شود جامعه پذیرنده خاطرات و تحت آموزش از یک پیرمرد شناخته شده به عنوان Giver.Boring یک صفحه از @ 1984 @ و @ Brave New World @ @ Giver @ سوال اصلی از آنچه همه ما انسان را می سازیم به طرق مختلف، تم ها از این داستان برخی از کسانی را در قسمت های کلاسیکStart Trek @ که در آن یک جامعه به ظاهر ایده ای رشد کرده است، رد می کند، اما به هزینه دادن به ما چیزهایی که ما را بیشتر انسان می سازد. بدون نزاع، انسان ها نمی توانند واقعا لذت واقعی را تجربه کنند. بدون درد، شادی واقعی نمی تواند وجود داشته باشد. و یک شخص حافظ خاطرات بارها قبل از آن است که شادی بزرگ، درد بزرگ و احساسات و احساسات بین آنها وجود داشته باشد. در بعضی موارد، من می توانستم کاپیتان کرک را در گوشم بشنوم که ادعا می کند چنین جامعه ای رکود، نه در حال رشد است، نه در حال تغییر و نه به طور کامل زندگی کند. سبک داستان داستان بسیار قابل دسترسی است و به راحتی قابل خواندن است. من می توانم ببینم که چرا این کتاب در مدارس تدریس می شود. و در عین حال عناصر علمی تخیلی به آن، نیز یک رمز و راز است. در حقیقت، من خودم را مقایسهای با رمان دیگری که برای بزرگسالان سالهای سالی که من سال گذشته خوانده ام - شهر امبر را پیدا کردم. هر دو رمان هم شباهتهای قوی دارند.

مشاهده لینک اصلی
بررسی های اصلی: این بسیار کوتاه تر از انتظار من بود. (این چیزی است که او گفته است) بررسی کامل انجام شده است. ارائه دهنده در حال حاضر در رادار من بوده است. در حالی که منتظر یک دوست برای خواندن شروع شد، تصمیم گرفتم صفحات به ظاهر بی نهایت از کتاب های در دسترس موجود در Overdrive را مرور کنم. من کمی می دانستم، این کتاب فوق العاده کوتاه بود و طولانی نبود که من بتوانم از آن عبور کنم. مراکز داستان در اطراف جوناس که قرار است کار خود را دریافت کنند. در این جهان دودویی، مسیر شغلی شما توسط گروهی از سالمندان در مراسم تعیین می شود. هر کس نقش خود را بازی می کند و آنها به دقت تماشا می شوند تا بتوانند از جایی که آنها تعلق دارند کمک کنند. جوناس فورا انتخاب نمی شود. عدد او به طور کامل تا پایان به سر می برد که در آن سرنوشت خود را نشان می دهد. او با یک پیرمرد درس می بخشد که به سادگی به عنوان Giver خوانده می شود. داستان بر روی یک مسیر بسیار عجیب و غم انگیز است که در آن به معنای واقعی کلمه (مشاهده اسپویلر) [بچه ها قتل بدون فکر دوم (پنهان کردن اسپویلر)]. به عنوان یک مادر با نام تجاری جدید، این موضوع سرگرم کننده نبود. من هرگز آن را ندیدم به معنای واقعی کلمه هزاران نفر از افرادی که این کتاب را خوانده اند به من هشدار دادند. چگونه این داستان تحسین برانگیز این چیز وحشتناک در آن بدون شنیدنش حتی یک زمزمه را پنهان می کند ؟! گاه، به هر حال من از آن لذت می برم، اما آن را به طور ناگهانی به پایان رسید. برای شروع ماجراجویی آماده شدیم تا در نهایت شروع کنیم. من اکنون آماده هستم برای آنچه که این کتابها ممکن است داشته باشند و منتظر بقیه سریال باشند.

مشاهده لینک اصلی
لوئیس شولریس اندیشه جالب توجه - جهان بدون درد، گرسنگی، جنگ، غم و اندوه ... اما چنین جهان نیز بدون عشق، احساسات، خاطرات خواهد بود ... اما، جایی که عشق است، درد دارد. شاید این جهان توسط لوئیس لوری ایجاد شده در برخی موارد بهتر است. جهان که در آن هیچ قتل نیست و مرگ تنها به عنوان @ release @ شناخته می شود. در این دنیا همه چیز مانند سازماندهی و برنامه ریزی دقیق است. اما، البته، احساس می کند که این دنیا @ @ @ را ندارد.

مشاهده لینک اصلی
به نظر می رسد که به عنوان یک دانش آموز در آن زمان، به نظر می رسد به ارائه به سخن گفتن ضربه. به عنوان یک نوجوان 16 ساله، آن خنده دار است که می گویند: \"من زندگی می کنم برای خواندن، خواندن زندگی @ اما واقعی است. اجازه می دهم فقط بگویم من نمی خواهم زندگی کنم که خواننده را بخوانم.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب بخشنده


 کتاب دوست بازیافته
 کتاب دام گستر
 کتاب اشتیاق یخی
 کتاب وراجی روی نیل
 کتاب بر گام خرچنگ
 کتاب چنین پسران دلیری