کتاب جان آگاه

اثر فلانری اوکانر از انتشارات یوبان - مترجم: مینا آذری-معروف ترین رمان ها

خون عقل، اولین رمان شگفت آور و غافلگیرکننده Flannery O'Connor، کلاسیک ادبیات قرن بیستم است. این یک داستان هازل ماتس، یک بیست و دو ساله است که در مبارزه بی پایان با ایمان ذاتی و ناامیدش دست به گریبان شده است. او تحت عنوان جادوگر خیابان نابینا به نام آسا هاوکس و دخترش 15 ساله متولد شده اش، لیلی سبت، سقوط می کند. هزل ماتس در یک حرکات وحشیانه و ناخوشایند از عدم اعتقاد خود و برای اثبات خود یک حیله بزرگتر از هاوکس، هازل ماتس کلیسای خدا بدون مسیح را پیدا می کند، اما در تلاش هایش برای از بین بردن خداوند، هنوز متوقف شده است. او با انوچ Emery، یک مرد جوان با خون عاقل ملاقات می کند، که او را به یک فرزند مقدس مامینی هدایت می کند و مانور های دیوانه او یک تظاهرات مبارزات حقیقی هازل است. این داستان رستگاری، مجازات، انبیاء دروغین، نابینایی، نابینایی و عقلانیت به ما یکی از شخصیت های پرخاشگر در داستان آمریکایی قرن بیستم می دهد.


خرید کتاب جان آگاه
جستجوی کتاب جان آگاه در گودریدز

معرفی کتاب جان آگاه از نگاه کاربران
تراژیک طنز سیاه Flannery هرگز ناامید کننده است.

مشاهده لینک اصلی
Flannery OConnor یک نابغه عجیب و غریب است. این رمان تا حدودی یکی از شخصیت های منحرفتر را تجربه می کند که نوعی غم انگیز روحانی از اشتباهات در فقر محکم و خسته کننده شهر کوچکی در جنوب آمریکا است. هازل ماتس، یک مرد جوان که پدر و مادر خود را به خاطر مسیح به ارث برده، از جنگ بازگشته است تا خانه مزرعه فقیرانهش را از بین ببرد و خانواده اش رفته باشد. او در نزدیکی شهر قرار می گیرد و خود را به یک نیهیلی ضد مذهبی تبدیل می کند. تلاش های بی رحمانه، بی رحمانه و خشونت آمیز او از سرنوشت او، تراژدی مرکزی داستان است. کلاه هازل نوعی نماد این است: در طول کتاب، او خود را دو کلاه جدید، اپتیکهای زیبایی از یکدیگر می کند. با این حال، هس همیشه با این کلاه ها شناخته شده است، مهم نیست که کدام یک، چه چیزی است: یک واعظ. انوچ امیری، به عنوان ثابت به عنوان هیزل نامعلوم است، عجیب دوست داشتنی است. Enoch مخالف هیزل است - اوwise خون @ که او را مجبور به انجام کارها و او به طرز غلطی باید آنها را انجام دهد. همانطور که او ممکن است بخواهد متوقف شود، او نمی خواهد، اما به این منبع داخلی حیاتی اعتقاد داشته باشد. بر خلاف هازل، که به طور یکنواخت به هر کس نفرت انگیز است، اما هنوز charisma عجیب و غریب، Enoch سعی می کند با هر کس دوست، اما فقط احساس رد. Enoch و هازل در مقابل مجبورات در حال برخورد و دردناک جدا می شوند. فویل های دیگر در داستان Asa هاوکس، یک واعظ کور، که در واقع یک charlatan است، و دخترش Sabath لیلی، شخصیت نوجوانان از بی رحمانه (این رقم تنها نوع @ معضل @ جنبه کتاب برای من است) .OConnor است یک نویسنده درخشان. اصالت او بسیار شگفت انگیز است، هر دو در نوشتن و ایده های عجیب و غریب. او یک بازی اخلاقی را در میان افرادی که برایشان پیش میرود، مراجعه میکند، مسیح موضوع زندگی و مرگ است. OConnor خودش یک کاتولیک مذهبی بود، اما این یک متن اخلاقی نیست. او در واقع درک عمیق و درونی دین (یاwise blood @) را به عنوان یک واقعیت در نظر می گیرد، اما واقعیتی که اغلب موجب هرج و مرج و بدبختی در هنگام برخورد با جهان است، نه رستگاری. اگر فکر میکنید، من فکر میکنم که میگوید رستگاری تنها از طریق روابط انسانی امکانپذیر است - تلاش برای شخصیتهای این کتاب کاملا ناتوان است. و Oconorn خنده دار است. انوچ ها هجیینگ های تراگیکومیک هستند، شگفت انگیز هستند. و توضیحات او فقط به خوبی، به عنوان مثال در اینجا است: او کت و شلوار سیاه و سفید با نوار نقره ای در آن بود و کلاه سفید گسترده و گسترده بر پشت سر او را تحت فشار قرار دادند، و او را در کفش مناسب سیاه و سفید اشاره کرد و هیچ جوراب او مانند یک پیشوای سابق گاوچرا دیده شد یا یک گاوچران سابق تبدیل شد. او خوش تیپ نبود، اما تحت لبخند او، نگاه بی قید و شرطی بود که در چهره اش مانند یک مجموعه دندان های دروغین قرار داشت. درخشان

مشاهده لینک اصلی
آن زمان بسیار طولانی بود از زمانی که Ive فالنری OConnor را بخوانید. Id تقریبا فراموش کرده است که چگونه تاریک و طنز آمیز او می تواند باشد.

مشاهده لینک اصلی
دشوار است آن را طبقه بندی به عنوان شده است (همه) خوانده شده بدون شور و شوق بزرگ است. روایت به من زیاد نگفت، من حتی آن را نسبتا ظریف و عجیب و غریب پیدا کردم ولی دوست داشتم راه را به پایان برساند. بیشتر به همه چیز حساس است.

مشاهده لینک اصلی
این رمان در سالهای اولیۀ کار کانر، روشن است؛ او تنها 27 سال پیش منتشر شد. این که او با دین تسخیر شده، تمام زندگی اش نیز روشن است. و این که او نویسنده داستان کوتاه تر بود از یک رمان نویس کریستال روشن است. رمان را می توان به عنوان قسمت پوشش در زندگی محکوم از هازل ماتس طبقه بندی شده است، یک سرباز جنگ بازگشت است تبدیل می شود واعظ مهاجر نماینده کلیسای خدا بدون مسیح، به خاطر او حمایت می کند زیرا می داند که او یک موجود است که مسیر مسيح را پیروی می کند، بیش از حد گناهکار است و بنابراین باید زندگی یک گناهکار را توجیه کند. او در یک ماشین ضرب و شتم تلاش می کند تا پیروان خود را پیدا کند. این مسیر منجر به کشف کشنده ای برای یک واعظ کور، آسا، و برادرش، دختر بسیار جنس آمیز، سبت، و یک تگ همراه با فرزند خوانده به نام Enoch است که علاقمند به تماشای زنان در حال پوست شدن است. وسواس نویسنده دین توسط شخصیت های ترسناک منتقل می شود، زیرا هر عمل و واکنش خود را کنترل می کند. این کاراکترها به وسیله هوسل توسط بی اعتقادی، سبت به وسیله نیاز به داشتن آن، و Enoch توسط خون او، خون عاقل عنوان می شود. انگیزه های آنها کمتر به جز سبت، واضح تر است، زیرا او دارای مناظره هایش با داشتن هیزل است، هر چه که باشد، از جمله می پرسد که آیا کلیسای او برای جادوگران جایی دارد یا نه، چرا که کلیسای معمولی نمی کند. و این ابهام انگیزشی پازل های جالب برای خواننده را نشان می دهد. چرا هازل با اسا وسواس دارد که خودش چارلاتان است؟ مرد شكسته در موزه معنی دارد؟ چرا انوچ با اشخاص گوریل وسواس می شود، به اندازه کافی برای تبدیل شدن به یک خود؟ چرا کاراکترها مانند پلیس که اتومبیل هیزل را پرت می کنند، صخره ها را پرت می کنند، و هیزل خود را که با آب شدن آهستگی می آید، باید به گونه ای شدید رفتار کند؟ نقش عقلانی در این رمان چیست؟ نويسنده هنوز در حال خنك كردن وسايل نقليه اش است كه به روش هاي مختلفي به كار مي رود: زمان زيادي براي كوچكترين جزييات صرف مي شود، بعضي صحنه ها نامناسب طولاني تر از حد مورد نياز هستند، حركات بسيار كمي در روايت وجود دارد و شخصيت هاي كليدي مانند خانم Flood تنها در فصل آخر درک نویسنده از روابط انسانی و جنسی نیز به نظر می رسد فاقد است و به همین دلیل شخصیت ها به عنوان رفتار کاراکتر خود را به نظر می رسانند. من این رمان را یک رمان مذهبی گوتیک برای او می نامم. کانر تصویری غم انگیز و غم انگیز انسانیت را رنگ می کند جایی که گناه و مجازات اجتناب ناپذیر است و جایی که رستگاری تنها از طریق مرگ می رود.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب جان آگاه


 کتاب سور بز
 کتاب دختری که رهایش کردی
 کتاب یک مرد ناشناخته
 کتاب دستیار ماما
 کتاب خلا موقت
 کتاب آرزوهای بر باد رفته