کتاب موش و گربه

اثر گونتر گراس از انتشارات فرزان روز - مترجم: کامران فانی-معروف ترین رمان ها

در رمان نشانه‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد برجستگی گواترمانند گلوی مالکه برای صاحبش معضل روحی عمیقی ایجاد و او را منزوی کرده است. شرکت در شنای همکلاسی‌ها و در دریا اولین تلاش مالکه برای خروج از انزواست. مالکه‌ای که حتی دوچرخه‌سواری بلد نبود و کسی تحویلش نمی‌گرفت، ‌ناگهان در غواصی چنان مهارتی از خویش نشان می‌دهد که خواه‌ناخواه نقش رهبر را در جمع دوستان به عهده می‌گیرد. مالکه همیشه نیاز به چیزی یگانه و بی‌مانند دارد که کس نتواند نگاهش را از او برگیرد و به گلویش بیفتد. در تابستانی که از راه می‌رسد دیگر علاقه‌ای به شنا و غواصی از خودش نشان نمی‌دهد. تنها چیزی که او را سر ذوق می­آورد مخفیگاهی اختصاصی در گوشه کناره­های یک کشتی غرق‌شده در اعماق دریاست، ‌امتیازی کاملاً منحصر به فرد که به شکلی استثنایی می‌تواند مالکه را ارضا کند. او فقط چیزی را می‌پسندد که یگانه باشد. مخفیگاه را می­آراید، چنان که به افسانه می‌ماند. تحسین حلقه دوستان از حد می‌گذرد. مالکه غیر ممکن‌ها را ممکن می‌کند. اکنون احساس دوستان نسبت به او عجیب است، از تحسین و ستایش تا بارقه‌هایی از تحقیر. مالکه به خدمت سربازی فرا خوانده می‌شوند. به جبهه‌های جنگ فرستاده می‌شود و به سرعت از یک سرباز ساده به یک پدیده تبدیل می‌شود. یک قهرمان جنگ. به او مدال می‌دهند و قرار می‌شود مالکه هم مثل قهرمان‌های پیشین در سالن اجتماعات مدرسه قدیمی‌اش سخنرانی کند. ناگهان مالکه همه چیز را رها می‌کند و فراری محسوب می‌شود، مجبور می‌شود از ترس دژبان‌های فاشیست خود را پنهان کند. موش بی‌قرار لحظه‌ای از تکاپو باز نمی‌ایستد و پایانی حیرت‌انگیز را برای رمان رقم می‌زند. مالکه تصمیم می‌گیرد به نهانگاه دورن نوجوانی‌اش در اعماق دریای بالتیک برود، اتاقکی در قسمت مغروق کشتی که هنوز اندک هوایی برای تنفس دارد


خرید کتاب موش و گربه
جستجوی کتاب موش و گربه در گودریدز

معرفی کتاب موش و گربه از نگاه کاربران
بیش از فاصله های طولانی و نه به تدریج و تا حدودی از کار بیفتد. واقعیت این است که این رمان خیلی زیاد است، احتمالا تنها با این واقعیت توضیح داده می شود که در متن برجسته @ Blechtrommel @ سه ستاره که من می بینم، دیده می شود، زیرا من خیلی خوشحال شدم.

مشاهده لینک اصلی
تله های نوزادان، مستند شده توسط نویسنده Kater نادیده گرفته شده است. ادای احترام قابل قبول است به یک جهان از دست داده به نام Infanzia.Schade که من قادر به فقط به نامه های عاشقانه در پذیرش هستم، در غیر این صورت این امر می تواند یکی (با وجود کمی ساختار پیچیده تر است).

مشاهده لینک اصلی
خرس فوق العاده در کتاب، زمانی که گینتر توضیح می دهد چگونه از لهستانی معدن لهستانی معلق به نظر می رسد. در نتیجه، تصاویر و صیقلی که ایجاد شده است، در تمام کتاب نگهداری می شود. یک گزارش ملانحی از یک روح غم انگیز در آلمان 40 ساله.

مشاهده لینک اصلی
من می توانم تصور کنید که در امتداد \"لوط ج خواندن\" چای جو قادر \"برای شما\" تی احساس «SMA در مو Å¡o GRA، اما آن را قطعا به من priekÅ¡ است.

مشاهده لینک اصلی
من باید چیزی را از دست دادم، اولین بار در این سری خوانده ام. شاید، قبل از بازبینی گربه و موش، \"درام قلع\" را بخوانید.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب موش و گربه


 کتاب انگشت اتهام
 کتاب فروپاشی
 کتاب کارآگاه کرگدن در باغ وحش مرموز 4
 کتاب ژان کریستف (۲ جلدی)
 کتاب دختر سروان
 کتاب پسرها و عاشق ها