کتاب آهنگ عشق

اثر آندره ژید از انتشارات قطره - مترجم: علی اصغر سعیدی-معروف ترین رمان ها

La Symphonie pastorale یک رمان فرانسوی است که توسط آندره گید منتشر شده در سال 1919 منتشر شده است. این مربوط به یک کشیش است که یک دختر جوان کور را تصویب می کند که دخترش، شارلوت، گرترود را می نامد. این عنوان به سمفونی ششم Beethovens (همچنین به عنوان سمفونی Pastoral شناخته می شود) است که کشیش گرترود را می شنود. این نیز به صاحب نظران سمفونی با گرترود اشاره دارد. همسر او، آملی، از استقرار گرترود خشمگین است؛ زیرا کشیش توجه بیشتری نسبت به گرتودات نسبت به پنج فرزند خود دارد. او تلاش می کند تا او را به رسمیت شناختن ماهیت واقعی احساسات او برای زن جوان در مراقبت از او تشویق کند. توانایی او برای دیدن با نابینایی کشیش در این رابطه متضاد است و خواننده از او دعوت می شود تا او را در مورد ناسازگاری فکری اش قضاوت کند. به عنوان یک مرد مذهبی، کشیش کتاب مقدس را بسیار جدی میگیرد و با محافظت از مفهوم گناه، به حفظ بی گناهی گرترود می پردازد. زمانی که پسر بزرگش ژاک، که در مورد سن همان گرترود است، می خواهد با او ازدواج کند و کشیش حسادت می کند و با وجود این واقعیت که ژاک کاملا در عشق اوست، رد می شود.


خرید کتاب آهنگ عشق
جستجوی کتاب آهنگ عشق در گودریدز

معرفی کتاب آهنگ عشق از نگاه کاربران
داستان کوتاه ولی فوق العاده ژید را دوبار خواندم بیشتر از آنکه بخواهم در مورد آنچه کتاب در عرصه مفهوم برای عرضه به خواننده داشت حرفی بزنم دلم میخواهد بگویم که چقدر حس خوب و مثبتی از کتاب گرفتم.
موقع خواندن کتاب با هر صفحه و سطرش لذت را تجربه کردم و با موسیقی زیبای سمفونی پاستورال این لذت چند برابر شد. شاید بهتر باشد به همینقدر بستده کنم و فقط اوصیکمتان کنم به خواندنش که حجم کمی دارد و حس خوب زیادی را محصور کرده است در کلمات و سطور.

مشاهده لینک اصلی
متاسفانه کتاب سنفونی روحانی به ترجمه خانم فریده مهدوی دامغانی را در لیست کتاب ها پیدا نکردم. این کتاب با اسم های مختلفی همچون آهنگ روستایی، سمفونی پاستورال و... توسط مترجمین مختلفی به چاپ رسیده است. نوع بیان داستان، درگیری کامل در تضادها و احساس شخصیت ها و همچنین پایان زیبا با مفهومی عمیق حس بسیار خوبی را به همراه دارد.

مشاهده لینک اصلی
این رمان یک پیروزی است و نمیتواند به صراحت عنوان شود. استفاده از سمفونیک پاستورال به عنوان یک استعاره برای طرح (با تمام حرکات آن تا پایان خرد کردن) و نیز استفاده از آن در کتاب (دختر نابینا برای شنیدن سمفونی برای درک سایه ها و ارزش رنگ ها) فراتر از آنچه که من تا به حال از این اثر انتظار داشتم (اغلب اوقات با ایزابل آشنا شدم که من از آن غافل بودم). علاوه بر این، لایه های محتوا و شخصیتی که این طرح را اجرا می کنند، به دلیل درگیری های ذاتی آنها، اخلاق و مذهب، عشق و گناه، تاریکی و نور (فیزیکی و استعاری)؛ و در هر یک از این درگیری های دوگانه، هر موضوع به شدت به طور جداگانه در درون درگیری های خود (پدر و پسر در حال تقابل با آموزه های عیسی در مقابل سنت پل) کشف شده است. نمونه ای از گید، همه این یادداشت ها روشن و بدون داشتن مجبور و یا تحریک به خود نوشتن، و این ترکیبی از سبک و محتوای آن را بسیار تنگ و قدرتمند است.

مشاهده لینک اصلی
کشیش به سمت کنار یک بیوه در حال مرگ، یک کشیش سخاوتمندانه برادرزاده یزد یتیم که کور است، و \u0026 amp؛ در ابتدا تصور می شد که احتمالا ناشنوا و گنگ باشد. (این موضوع البته به فیلم فرانسوی Truffauts مراجعه کرد * LEfnant Sauvage * ...) کشیش دختر را به دنیای بیرون معرفی می کند، به آرامی او را چگونه به صحبت کردن و خواندن یاد می دهد. سرانجام وسواس عاشقانه میان دو نفر از آنها ایجاد می شود. موضوع نابینایی اینقدر قدرتمند در اینجا کار میکند \u0026 amp؛ من از آثار دیگر یاد گرفتم که در آن نیز به شدت مورد استفاده قرار گرفته است - در ساموئل بکتز * Endgame * به عنوان مثال، سوفوکلس * ادیپوس * سه گانه یا خوزه ساراماگوس * کورکورانه *. این یک استعاره عالی است در اینجا به یک چنگ زدن و آمپر؛ استادانه کمی از داستان سرایی این یک بار یک تفسیر مفصل و آمپر؛ انتقاد از @ Christian @ جامعه و ریاکاری و \u0026 amp؛ بلکه یک استعاره محدودیت های معرفت شناختی - تفاوت بین آنچه درک شده است و آمپر؛ حقیقت ... این غربت بزرگ و غم انگیز است که اغلب بین میل و واقعیت ما وجود دارد.

مشاهده لینک اصلی
من شخصا واقعا این کتاب را دوست داشتم! من آن را بخشی از کلاس فرانسوی ام خواندم. اگر چه من هر جزئیات را نمی دانستم، ایده کلی را درک کردم. من فکر کردم نویسنده با این کتاب کار فوق العاده ای انجام داد. خوب نوشته شده بود با این حال، من این واقعیت را دوست نداشتم که یک مرد بالغ در عاشق یک مادری بود که فقط یک پیچ و تاب تازه برای داستان اضافه کرد. من نیز دوست داشتم که چگونه جید تصویر احساسات مردم و دشمنی در قلب بزرگان. آنچه که واقعا مورد توجه من بود انتخاب نویسندگان برای ایجاد یک جهان گناه آزاد برای گرترود، دختر کور، که در نهایت متوجه جهان است به عنوان زیبا به عنوان نویسنده آن را ایجاد نمی کند. به طور کلی، من این کتاب و تم های آن را دوست داشتم. @ سمفونیک پاستورال @ درمورد سوالات بسیاری مطرح شد، مثل اینکه تنها راه حفظ بیگناهی با ایجاد یک جهان آرمانی در ذهن ما و اجتناب از واقعیت است؟

مشاهده لینک اصلی
Français برای بررسی انگلیسی به صورت زیر فانکلی، من هیچ نظری ندارم که آیا دوست داشتم عاشقانه باشد، و اگر من آن را نادیده بگیرم. سبک نوشتن شاعرانه است، بعضی از صحنه ها واقعا لمس کرده بودند و شخصیت ها توانستند به یاد ماندنی باشند ... اما همه این ها به ما پس از ما منفجر شد این پایان عجیب و غریب را بخوانید، به نظر می رسید نویسنده به اندازه کافی در حال حاضر بود. سبک نوشتن شاعرانه است، برخی از صحنه ها بسیار لمس بودند و شخصیت ها توانستند به یاد ماندنی باشند. با این حال به نظر می رسد که با این پایان عجیب و غریب، این اتفاق بیفتد که بیرون آمد و به طرز عجول به نظر می رسید که نویسنده کتاب کافی داشته باشد.

مشاهده لینک اصلی
گید با فریب دادن سادگی در اینجا و همچنین در رمان های دیگر مانند تنگ دروازه یا غیرمسلح می نویسد. گاید ممکن است به عنوان یک سخنران فرانسوی غیر مادری، قابل درک ترین رمان نویس فرانسوی باشد. سادگی زیبایی از داستان های او، قدرت کاراکترهایش را پنهان می کند. این کار رابطۀ بین یک کشیش مرد و یک دختر جوان کور را که بینش بیشتری نسبت به ما دارد، بررسی می کند. همانطور که عنوان می گوید، Gide علاقمند به تعامل بین چند کاراکتر در شرایط ظریف و ناخوشایند است. این بسیار شبیه به یک بازی صمیمی است که در آن هیچ شکاف کمدی و خشونت و یا اعمال خشونت آمیزی دیگر برای رسیدن به برخی از نوع وضوح اخلاقی یا برتری اخلاقی بر شخصیت ها و یا فرار از درام وجود ندارد.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب آهنگ عشق


 کتاب نیروی برتر لاکی
 کتاب سقوط
 کتاب خوشا خوشبختان
 کتاب من کتاب نمی خوانم!
 کتاب شیطان
 کتاب سفرهای گالیور